Tim werkt als zorgcoördinator THV bij Blijf Groep. In deze functie moet je snel overzicht kunnen maken, helder kunnen adviseren en daarin vaak meteen beslissingen durven nemen. Wij vroegen hem naar de sfeer in het team, wat deze functie bijzonder maakt, wat hem motiveert en wat je echt nodig hebt om dit werk goed te kunnen doen.
Hoe zou je de sfeer in het team omschrijven?
“Ik vind de sfeer goed. Ik heb het idee dat collega’s het tegen elkaar kunnen zeggen als ze ergens mee zitten. Ook is er bereidheid om elkaar te ondersteunen of dingen van elkaar over te nemen.”
Wat maakt deze functie anders dan ander werk in de hulpverlening?
“De snelheid die in het werk zit. Je moet snel overzicht hebben, snel gesprekken voeren en met een degelijk advies komen. Dit regelmatig binnen een werkweek. Ook heb je relatief veel vrijheid om te doen wat nodig is. Hoewel de realiteit van het werkveld je soms in het gareel dwingt, heb je de ruimte om creatief na te denken over oplossingen. Verder is, zoals in iedere hulpverleningsfunctie, een goede relatie en daarmee goede gespreksvaardigheden een belangrijk uitgangspunt om iets voor elkaar te krijgen. Dat is bij THV niet anders. Maar je moet soms ook streng kunnen zijn als iemand over een grens gaat of zich niet aan de afspraken houdt. Een manier zoeken om zowel de grenzen te bewaken als mensen mee te krijgen vanuit een goede relatie is mogelijk iets wat kenmerkend is voor deze functie.”
Kun je een moment noemen uit je werk waarbij je dacht: “hier doe ik het voor”?
“Een gesprek met een ouder echtpaar dat hun leven lang hulp heeft geweigerd en na het gesprek accepteerde dat mevrouw zou worden opgenomen. Iets wat ze hadden afgesproken nooit te doen. Dit was de beste oplossing en voelde als een overwinning. (Meneer heeft mevrouw later tegen het advies uit het tehuis gehaald, omdat hij er niet tevreden over was. Maar goed, dat is dan ook wel weer de realiteit van werken in de hulpverlening.)”
Wat moet iemand echt hebben of durven om dit werk goed te kunnen doen?
“Je bent doorgaans ‘in the lead’. Dit betekent dat bij de gesprekken die je hebt, of het nou met cliënten, bij een groot overleg of met andere hulpverleners is, jij degene bent die de gesprekken in goede banen leidt en initiatief neemt. Ook als je geen initiatief neemt is dit een strategische keuze en denk je hier dus over na. Het werk is NU. Dus je moet gelijk dingen oppakken, maar ook goed beoordelen wat prioriteit heeft. Wat dus belangrijk is, is dat iemand proactief is, daadkrachtig en durft om dingen aan te gaan. Ook moet je niet snel geïntimideerd zijn. Cliënten en hulpverleners kunnen soms druk op je uitoefenen of je het anderszins lastig maken. Het is dan belangrijk om het overzicht te bewaren en rustig te blijven.”
Ook werken als zorgcoördinator THV bij Blijf Groep?
Bekijk de vacaturepagina en wie weet verwelkomen we jou binnenkort in ons team.

